bm
Soru Sahibi
23 Aralık 2013 19:25

boy sorusu

merhaba. 16 yaşındayım. kilom 41 boyum 155. babam 170 lerde. annem benden bir kaç cm uzun. iki tane abim var. biri 180 e çok yakın ya da 180. biri de 170 lerde. babam ve abilerim uzun, annem kısa. düzenli egzersiz ve iyi beslenmeyle 170 olabilir miyim? bunun için endokrinoloji uzmanına gidip görüşmeli miyim? pek düzenli beslenmiyorum. belki kullanmam gereken bir ilaç, vitamin, yiyecek, içecek filan varsa o konuda bilgi verir. ne yapmam gerektiğini söyler. bir de ben metal mezurayla ölçüyorum. inşaatta filan kullanılan mezuralardan. iki taneyle ölçüyorum. aynı çıkıyor. birileri yanlış olabilececeğini söylemişti. eczanede ölçtürmem gerektiğini söylemişti? yanlış çıkmış olabilir mi? ne kadar yanlış çıkmış olabilir? arkadaşım eczanede boyunu ölçtrmüş ve benden daha az uzun göründüğü halde 173 olduğunu söyledi. ne düşünüyorsunuz? teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

El filmine bakılması gerekli

23 Aralık 2013 20:41