ös
Soru Sahibi
11 Mayıs 2015 18:17

bortolin kisti midir ?

merhaba hocam ben 32 yaşında bekarım. vajinada idrar yapılan yerin altında bir şişlik oluştu.netten araştırdığımda bartolin kisti belirtileri gibi duruyor. fakat ek olarak idrar yaparken aşırı bir yanma vajina içi kuruluk ve kaşıntı biraz da batma hissi var ( gözümüzde çıkan ittirsa gibi) kontrol ettiğim de bu bölgenin dış yüzeyinin pişik olmuş gibi kızardığını farkettim. bir süre önce böbreklerimde aşırı bir ağrı vardı aile hekimine danıştığımda kum dökmüş olabileceğimi belirtti bununla bir alakası olabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Vural Dağlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bartolin kisti genellikle bekar kadınlarda çok nadir olabilir. Kontakt dermatit veya başka bir vulvovajinal enfeksiyon olabilir. Saygılarımızla www.alanyakadindogum.net

14 Mayıs 2015 10:55