AE
Soru Sahibi
28 Temmuz 2017 08:50

BÖBREKTE PROTEİN KAÇAĞI

*** *** ** TARİHİNDE 143 OLAN PROTEİN KAÇAĞI DEĞERİ, *** *** ** TARİHİNDE 258 E ÇIKMIŞTIR. BU SÜREDE HERHANGİ BİR DİYET ÖNERMEDİLER. ŞU AN PROTEİN KISITLI VE TUZSUZ DİYET UYGULUYORUM. HOCAM, SORMAK İSTEDİĞİM KONU; DİĞER BÖBREK FONKSİYONLARI NORMAL (ÜRE:35 eGFR:90 KREATİNİN:1,2, MİKROALBÜMİN:21) OLDUĞU HALDE YUKARIDAKİ PROTEİN KAÇAĞI TEK BAŞINA BİR ANLAM İFADE EDER Mİ? SÖZ KONUSU PROTEİN KAÇAĞI DİYETLE BİRLİKTE DÜŞME ŞANSI YÜZDE KAÇTIR? SON OLARAK DA BU DİYET ÖMÜR BOYU DEVAM EDECEK Mİ? SAYGILARIMLA...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Feyza Bayraktar Çağlayan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

Geçmiş olsun burada önemli olan ek hastalık olup olmadığı, böbrek boyutları, idrar bulguları gibi ek incelemeler. Bir Nefroloji doktoruna başvurmanız ve düzenli takip olmanız gerekecektir. Diyet tedavisinin sürekli olacak olması daha olası gibi gözüküyor.

28 Temmuz 2017 08:58