AA
Soru Sahibi
10 Mart 2018 12:36

Biyopsi sonucu

Biyopsi sonucunda Makroskopik bulgular: 1) ecc:0,2 CC hacimde kuretaj materyali. T1K 2)PC: 0,5 CC hacimde kureyaj materyali. T1K T2K NS/EG Tanı:Aktif Kronik Servitis; Endroservikal kanal ECC Duzensiz Proliferasyon Gosteren Endrometrium; Uterin Kavite Probe Kurtaj Seri kesitlerle incelenen endrometriuma ait doku orneklerinde histomorfolojik bulgular hormonal disfonksiyon lehine degerlendirilmistir yaziyor. Yorumlayabilir misiniz lutfen? Tesekkurler.

2 cevap
Cevaplar (2)

Sayın Üyemiz Geçmiş olsun Düzensiz adet kanamalarınız olmuşsa, bu sonuca göre kadın hastalıkları uzmanınız size tavsiyelerde bulunacaktır.Lütfen uyunuz.

12 Mart 2018 06:19
AA
Soru Sahibi

Sonuca göre tanı nedir söyleyebilmeniz mümkün mü? Doktoruma birkaç gün sonra gösterebilirim sonucu. Kanser riski var mı mesela ya da enfeksiyon mudur?

12 Mart 2018 17:36

Kanserle ilgisi yoktur Hormonal duzensizlik lehine değerlendirilebilir Gecmis olsun

12 Mart 2018 18:41