hs
Soru Sahibi
6 Şubat 2014 09:44

biyopsi olması gerekiyor mu ?

Öncelikle merhabalar şimdiden soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim Annem 55 yaşında 71 kilo kilosundan rahatsız olduğu için troidlerine baktırmak istedi. Ayrıca geçen sene kalp krizi geçirdi biyopsiden korkuyor. Doktor da annemi ultrasona gönderdi biyopsi istiyor. sonuç kağıdında ; İsthmus 3mm kalınlıktadır. Troid bezi sa lobu 40x20x14 mm ve sol lobu 41x19 x14 mm boyutlarındadır.Her iki tiroid bezi boyutları normal sınırlardadır. Parankim heterojen olup sağ lop üst kesim isthmik kolda 3x2 mm boyutta semi-sold nodüler lezyon izlenmiştir.Sol tiroid lobu orta kesim anterolaterde ise 10x9mm boyutlu zayıf kontur özelliği gösteren izo heterojen solid nodüler lezyon mevcuttur. Cevap verdiğiniz için tekrar tekrar teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Beyhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sayın Simge Hanım, Annenizdeki nodüller riskli nodül değil biyopsi gerekmez,6 ay sonra US yaptırın.Saygılar

6 Şubat 2014 14:22