13 Eylül 2014 20:52

Bir yaşında bebeğim var tahlillerini yorumlarmısınız lütfennn

Hocam bir yaşında erkek bebeğim var doğduğundan beri ateşi sürekli 37,5 ve 38.2 aralığında Artvin'de ve Erzurum'da bir çok tahlil yaptırdım herhangi birşey yok dediler vücut ısısı denildi. Çünkü onun dışında hiç bir rahatsızlığı olmadı gecen hafta rahat etmeyip özel bir hastanede bağışıklık testi yaptırdım vd bana verilen kağıttaki referans değerlerine göre sonuçları çok yüksek cıktı doktor çok korkuttu çöl yak, romatizması rahatsızlıklar ve değişik enfeksiyonları var denildi fakat ben araştırdığımda referans değerleri yaşa göre değişiyormuş tam bir değer bulamadım . Bulunduğum yerde imnoloji bölümü yok şuan izin de alıp gidemiyorum lütfen yardım edin değerleri yazıyorum. Ig A:151 Ig G:994 Ig M:105 Bunun dışındaki tam tan taraması normal denildi. Lütfen yardım edinnnnn. Şimdiden teşekkür ederim .

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Figen Gülen
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi

Sayın Çiğdem hanım, Bu değerler yaş grubuna göre hafif yüksek çıkmış, ancak bu çocukluk yaş grubunda özellikle enfeksiyonlarla karşımıza çıkabilen çok sık bir durum. Tekrarlayan ateş yüksekliği açısından ayrıntılı tetkiklerin yapılması için bir merkeze başvurmanızı öneririm. Sağlıklı günler diliyorum. Prof Dr Figen Gülen

15 Eylül 2014 11:52