ös
Soru Sahibi
10 Temmuz 2017 23:26

Bilgi edinme

Iki yaşında bir kızım var. Doğumdan sonra alınan kan örneklerinde biyotidinaz eksikliği tanısını koydular. Şu an biak 5mg tablet ilaç kullanıyor.Bu hastalik hakkında bizi aydınlatır mısınız? mesala bu ilavi surekli kullanacak mi? Bunun iyilesmesi icin bize onereceginiz seyler var mi ? yasadigim yerde çocuk metabolizma hekimlerine ulasmak zordur zira hekim yok Lutfen bize yol gösterin tesekkur ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mehmet Boyraz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Sürekli kullanması gerekebilir.en yakın çocuk metabolizma uzmanının takibine girmenizi öneririm.. Erzurum yada Van olabilir..

12 Temmuz 2017 09:28
ös
Soru Sahibi

Hocam Size getirmek istedigimizde gosterebilir miyiz yoksa randevu mu almak gerekiyor. Ayrica van ve erzurumda cocuk metabolizma yok. Endokrin bakiyor oralarda. Acikcasi hastalik hakkinda cok da tatminkar davranmiyorlar. Sizden yardim istiyorum . Şimdiden teşekkürler

12 Temmuz 2017 13:37
Doç. Dr. Mehmet Boyraz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Ben de çocuk endokrinoloji uzmanıyım sizin metabolizma bölümüne takibiniz uygundur..

12 Temmuz 2017 14:29