EH
Soru Sahibi
3 Ağustos 2015 16:13

Bilateral Sakroileit

İyi günler Kuyruk sokumumda oluşan ağrı bel bölgesiyle bacak bölgesine kadar inmekteydi. *** *** ** tarihinde Emr sonucunda Bulgularda : Her iki sakroiliak eklem aralığı dar eklem yüzeyleri düzensizdir. Eklem yüzeylerinde belirgin patolojik sinyaller mevcuttur.Kesit geçen düzeylerde çevre yumuşak dokularda patolojik sinyal intensitesi saptanmıştır. Sonuç : Bilateral sakroileit Verilen ilaçlar : Salazopyrin 500 mg Endol 25mg kapsül Plaquenil 200 mg bu ilaçlar verildi bunlara ekleyebileceğimiz yada yanlış bir ilaç varmı ? Lütfen yardımcı olun iyileşmek istiyorum hastalığım Nedir ? Teşekkürler ..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülçin Gülşen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba, Sakroileit bazı romatizmal hastalıklarla birarada bulunabilir. Romatoloji uzmanı tarafından takibiniz gerekir.

4 Ağustos 2015 13:05