GN
Soru Sahibi
5 Ekim 2015 15:13

beyin Mr sonucu

Merhaba, Ben bas donmesi ve dengede duramamaktan dolayi doktora gozuktum ve benden MR istedi.sonucumu aldim ve ne oldugunu anlayamadim acaba ciddi bir sey var mi diye merak etmekteyim.bulgular asagidaki gibidir, - atrium duzeyinde sol pariatelde kortikomeduller bileskede milimetrik boyutta t2 ve flair imajlarda hiperintens alan gorulmektedir.tariflenen gorunum non spesifik gliotik odagi temsil edebilecegi gibi demiyelinizan prosesler veya vaskulitik degisiklikler de ayirici tanida dusunulmelidir. -vertebral arterler ile baziler arter turtuoz gorulmektedir.baziler arterin pons bazaline sol anterolateralden indentasyonu mevcuttur.sol vertebral arter hipoplaziktir. -solda nazal konkolar hipertrifik gorulmektedir ciddi bir sey var midir aciklayabilirseniz cok sevinirim.tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Derya Uludüz
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Nalan Hn merhaba, Bahsedilen bulgular önemli olabilir kısa zaman içinde bir nöroloğa görünmenizi öneririm. Saygılarımla

8 Ekim 2015 17:55