ÖM
Soru Sahibi
4 Nisan 2017 03:04

Beyin cerrahi

Hocam kolay gelsin ben 19 yaşındayım başımın sol tarafında ağrı oluyor bazende ense tarafına geçiyor ama sadece sol tarafında oluyor şiddeti aşırı derece değil normal ağrı arada bi ağrıyor bazende başım dönüyor sonra hemen geçiyor acaba timör olabilirmi sizin fikrinizi alabilirmiyim kafamda şişlik falanda yok görme kaybı vs. Hiç birşey yok sağlamım ama sadexe başımın sol tarafı ağrıyor heryeri değil sadece sol tarafı bende kuşkulanıyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Özge Kiremitçi Özer
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Öncelikle geçmiş olsun. Başağrılarında mutlaka eşlik eden bulantı, kusma, ses ve ışık uyaranlardan rahatsızlık duyma, ağrının tipi, şiddeti, süresi, sıklığı, tetikleyen ve sonlandıran faktörler gibi birçok ayrıntının sorgulanması gerekmekte. Ayrıntılı nörolojik muayene ve gözdibi incelemesi yapılması gerekmekte. Bunlardan sonra herhangi bir şüphe durumunda damar tıkanıklığı, tümör gibi hayati patolojilerin ekarte edilebilmesi için görüntüleme istenmesi gerekebilir. Tüm bunlar yapılmadan tümör olabilir, olamaz gibi net bir görüş bildirmek doğru olmayacaktır. Mutlaka yakınınızda bulunan bir nöroloji uzmanı tarafından değerlendirilmenizi öneririm.Saygılarımla

26 Nisan 2017 11:01