uc
Soru Sahibi
27 Ekim 2016 09:23

beslenme durumu

hocam günaydın kızımız altı buçuk aylık kg 6150 boy 68,5 cm anne sütü alıyor gün içinde bunun yanında biberon da devam sütü ve ve yie gün içine yoğurt pirinç unu kaşık mama yiyiyor ancak son zamanlarda aşırı bir iştahsızlık var özellikle 2-3 saat bir sey yememesine rağmen biberonu istemiyor ve kaşık mamamayıda reddediyor agzını açmıyor reflü olabilirmi acaba zantac başlanması normal midir son olarak hocam alt dişleri tamamen çıktı buda gelişimini göstermezmi

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fatih Gürbüz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

kızınızın boyu gayet iyi. ancak kilosu boyuna göre geri. beslenme problemleri bu yaşlarda özellikle ek gıdalara geçiş yaşandığı için fazla görülmektedir. öncelikle muayene edilip herhangi bir patolojik durum varmı gözden geçirilmeli daha sonra bu durum netleştikten itibaren diğer önerilere geçilebilir. kansızlık, idrar yolu enf., yeni biir diş çıkarma süreci vb. ... durumları doktorunuzun gözden geçirmesi gerekli..

27 Ekim 2016 13:52