MS
Soru Sahibi
2 Temmuz 2014 00:33

Belirsizlik

Hocam merhabalar..30 yasindayim yurt disinda yasiyorum...Yaklasik 2 ay once hic birsey yiyememeye basladim yedigimde de hemen istifra ediyordum..1.5 ay icerisinde kilo kaybim 10 kilo...Daha sonra ev doktorum gastroendroloji ye gonderdi endoskopi oldum...Ilk gorunurde birsey olmadigini biyopsi sonucunu gondereceklerini soylediler fakat hala sonuc alamadim 1 ay oldu cok endiseleniyorum...Ondan sonra vucut mr da cekildi onda herseyiin iyi oldugu soylendi...Sizce mr a guvenmelimiyim...Suan ki durumum yemek yiyebiliyorum istifra etmiyorum fakat sabahlari cok fazla ögürme karin agrisi ve sirt agrisi cekiyorum ..Baska ne gibi tetkikler yaptirmaliyim? Hocam sizce bu sikayetlerim hangi hastaligin belirtisidir? Bu arada ellerimde ve ayaklarimda cok fazla morarmalar mevcut ve damarlarim cok fazla sisti... Simdiden cevabiniz icin cok tesekkur ederim hocam... Hayirli gunler dilerim...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

1.5 ayda 10 kilo kaybı önemli, bunun önemle araştırılması gerekir. Endoskopi, kolonoskopi ve daha ileri tetkik olarak bilgisayarlı tomografi yapılmalıdır.

3 Temmuz 2014 23:09