TB
Soru Sahibi
20 Ağustos 2016 17:37

Belduzlesmesi

Hocam saygılar bel düzleşmesi tek taraflı ağrı atak sırasında tutulma oluyor Dr krem dexday hap verildi bacağa vuran uyuşma ağrı olmuyor önerimiz yokmutehlikeli bir hastalık mı lp

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Doktorun önerdiği ilaç tedavisi , ağır kaldırmama , eğilirken dizlerden eğilme ,ani dönüşlerden, sıcak soğuk değişimlerinden kaçınma , uygun yatak kullanma gibi önlemler , fizik tedavi hekiminin muayene doğrultusunda önereceği egzersizler veya fizik tedavi , nöral terapi , proloterapi vb. diğer önerileri olabilir, düzleşme genellikle belde ki kas spazmının sonucu oluşur, uygun tedavilerle normale döner , altta yatan fıtık gibi nedenler de olabilir , nedene yönelik tedaviler gerekebilir geçmiş olsun dileklerimle

20 Ağustos 2016 19:22