me
Soru Sahibi
23 Temmuz 2015 19:39

bel kaymasına ilaç tedavisi

Hocam merhabalar.Bir yakınıma bugün bel kayması teşhisi koyuldu,42 yaşında bayan.Doktor bir çok ağrı kesici vermiş.Dolorex ve cabral,antiflamutuar bir merhem ve aprazol.Dolorex ve cabral'ın her ikisini sabah akşam yazmışlar,ancak iki ilaç da ağrı kesici ,bu iki ilaç aynı anda kullanılabilir mi? Bel kaymasının bu şekilde ilaçla tedavisi mümkün müdür?İlaçlar tedavi edici mi yoksa sadece ağrıyı mı azaltıyor? teşekkürler,iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülçin Gülşen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Bel kayması mekanik bir olaydır ve çözümü de traksiyon ve dekompresyon cihazlarının da kullanıldığı kombine bir tedavi programı ile fizik tedavi de olabilir. İlaçlar ağrıyı azaltır bu durumda sade, tedavi etmez

25 Temmuz 2015 11:16