TG
Soru Sahibi
15 Aralık 2015 15:12

BEL DARBELERİYLE İLGİLİ ARAŞTIRMA

merhaba hocam ben ftr 1. sınıf öğrencisiyim.FİZYOLOJİDEN BİR ARAŞTIRMA ÖDEVİM VAR.1.SINIF OLDUĞUM İÇİN KONU HAKKINDA PEK FİKİR YÜRÜTEMEDİM .FİZYOTERAPİSLERLE GÖRÜŞTÜM AMA PEK YARDIMCI OLAMADILAR SİZ YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ. SORU 30 35 yaşlarında bir bayan evinde temizlik yaparken belinden darbe alıyor.DARBEYİ ELİYLE KONTROL ETTİĞİNDE O ALANIN KANADIĞINI GÖRÜYOR.Acil olarak tlf ile en yakın sağlık kuruluşunu arıyor.hastanede bu kişi ile ilgili yapılması gerekenler yapıldıktan sonra hasta doktorların gözetiminde fizyoterapiste sevk ediliyor.fizyoterapist bu hasta ile ilgili ne yapabilir. AĞRI VE KANAMANIN FİZYOLOJİK AÇIKLAMASI NEDİR. KANAMA NASIL DURDURULUR. YAPILMASI GEREKEN YÖNTEM VE METOTLAR NELERDİR. BU KONUYU HÜCRE SİNİR KAS KAN ENDOKRİN FİZYOLOJİSİYLE NASIL AÇIKLAYABİLİRİM.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Tuncay Ulucanlı
Aile Hekimliği

Merhaba güler hanım. Bu konuda bilgim biraz sınırlı. Eğer bu konuyla ilgili bir ödeviniz varsa sorarak değilde arastırarak başlıyabilirsiniz. Size yardımcı olacak kaynaklar fizyopatoloji ve fizyoloji kitaplarıdır. Fizyoloji olarak guytun hall kitabını kullanabilirsiniz. Çukurova üniversitesinin kütüphanesinden gerekli kitaplara ulaşabilirsiniz. Yada fizyoloji uzmanlarına aynı site üzerinden danışabilirsiniz. İyi çalışmalar diliyorum

15 Aralık 2015 16:27