şa
Soru Sahibi
12 Şubat 2015 13:15

bel ağrısı

merhaba, 2 hafta önce halı saha maçında belimin ve kalçamın üstüne düştüm.şimdi sağ tarafımda bel altında kalça üstünde bir ağrım bulunmakta.eğilirken bir ödem hissediorum.ayağa kalkınca ilk adımda topallıyorum..sizce sorun ne olabilir.teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Taçkın Özalp
Ortopedi ve Travmatoloji , El Cerrahisi ve Mikrocerrahi

Öncelikle geçmiş olsun. Genellikle bu tür kazalarda yumuşak doku dediğimiz kas ve diğer organlarda zedelenme olur. Ağrısı bazen uzun sürer. Ancak o bölgede böbrek de yaralanabileceğinden bir batın ultrasonu ve idrar tahlili yaptırmakta fayda olur. Eğer her şey normalse ağrı kesicilerle ağrı azaltılır. 3- 4 hafta içinde düzelme olur.

13 Şubat 2015 15:44