2 Mayıs 2016 16:52

Bel Agrilari

Merhaba hocam.Benim 57 yaşında olan babamın sağ ayağının baş parmağında sonraki 3 parmağında hissizlik var.Kaskati olduğunu söylüyor ve bukemiyor.Ayak tabanında batma,yanma,donma gibi hisler olduğunu söylüyor. Atak tabanımi incelmis gibi hissediyorum sürekli ayağımda burkulacakmis gibi bir his,güçsüzlük var diyor.Birkac kez yürürken ayağı döndü ve yırtık oluştu bu yüzden. Muayene sırasında belde kanal darlığı olduğu söylenmiş. Bel mr ında patolojik bir bulguya rastlanmadı. Yumuşak dokularda sorun yok.Sag ağırlıklı olarak yüzeylerde hafif derecede diffus bulging izlendiği yazıyor. Sağ L5 sinir kokunun basılı olduğu belirtilmiş. Aynı şekilde sol S1 sinir koku de basılıdir.L2 vertebra korkusundan 12×12 mm boyutunda hemanjom mevcut olduğu, L2 vertebra korkusunda yükseklik kaybı izlenmiştir.veetebraend Piratelerinde yaygın tip 2 dejeneratif değişiklik izlenmiştir.vertebra anterior kesimlerinde yaygın sivrilesmeler görülmüştür. Görünüm Lomber spondilos ile uyumludur.TUm yüzeylerde diskler dejenere dir. Hocam bel mr I bu şekilde. Siz ne onerirsiniz ?Bizi yönlendirebilir misiniz?Ameliyat olmasına gerek var mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Candan Hundemir
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Sag ayakbilegi ve basparmakta guc kaybi var. Emar raporu da uymlu. Mutlak ameliyat oneririm.

2 Mayıs 2016 22:24