kh
Soru Sahibi
6 Mart 2016 16:45

bebegimin kakasinda entamoeba kistine rastlandi

bebegim 2.5 aylikken yesil kaka yapmaya basladi. kakasinda entamoeba kisti goruldu.on gün flagyl kullandik dort gun ara verip tekrar tahlil yaptirdik ve kistler yine görüldü. alti gün daha flagyl kullanıp uc gun ara verip tahlil yaptirdik yine goruldu. suan flagyl kullanmaya devam ediyoruz yedi gun kullanip uc gun ara verip tahlil yaptirmamiz gerektigini soyledi doktor. bebegim sadece anne sutu alıyor. suan 3.5 aylik. kakasi normale döndü sadece cok hafif sumuksu gibi. ne yapmamiz gerekir bebegim nasil iyileşir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Eray Esra Önal
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Hatice hanım, Amip tanısını sadece trofozoid görünce koyuyoruz ve sadece bu durumda tedavi öneriliyor. Kist için hiçbir şey yapmayın. Kanlı ishal olmadıkça tekrar tahlil yaptırmayın. Sadece anne sütü ile beslenen bir bebekte amip olmasını da beklemeyiz. geçmiş olsun

7 Mart 2016 16:58