ak
Soru Sahibi
16 Mart 2014 12:24

bebeğim devamlı öksürüyor

mrblar hocam.7aylık bir bebeğim var düzeltilmiş olarak 5 aylık prematüre.yaklaşık 20 gün önce öksürük, burun aktıntısı vardı.doktorumuz bronşiolit dedi.ventolin şurup ve macrol kullandık.İKi gün önce yine başladı ve bu defa çook kötü öksürüyor.doktorumuz bronşiolit dedi ve acilde iki doz ventolin buhar aldı.prednol iğne yapıldı ancak hala aynı.nebülizatör cihazı aldık.günde 6 defa ventolin verdiyoruz ve antibiyotik olarak ta azeltin 200 mg 1*yarım ölçek olarak.Ancak bebeğimin çok öksürüğü var bunlar öksürüğü kesmiyor peditus veya önerebileceğiniz bir öksürük şurubu kullanabilir miyim.?Sizin öneriniz nedir?bu yapılan tedaviler yeterli midir?evde yapmam gerekenler nelerdir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bülent Karadağ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Uzun takip gerekebilir, çocuk göğüs veya allerji doktoru görsün.

18 Mart 2014 02:54
Prof. Dr. Bülent Karadağ
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Göğüs Hastalıkları

Uzun takip gerekebilir, çocuk göğüs veya allerji doktoru görsün.

18 Mart 2014 03:06