gy
Soru Sahibi
29 Aralık 2017 13:54

başka çocuklardan korkma.

merhaba doktor hanım. oğlum 1,5 yaşında bir oğlum var kendi yaşıtlarından ve diğer çocuklardan çok korkuyor. aynı ortama girdiğimizde aniden titremeye ve ağlamaya başlıyor kucağıma gelmek istiyor kaçıyor. eşim ve ben soğuk kanlı olup korkmaması gerektiğini söylemeye çalışıyoruz ama fayda etmiyor. hiç bi çocuklu ortama götüremiyorum ne yapıcağımızı şaşırdık bize yardımcı olur musunuz lütfen. (kendisinden 2 yaş büyük yeğenini bile görünce ağlamaya başlıyor yeğeni henüz konuşamıyor ama onun dokunmasını hatta gülmesine bile tahammül edemiyor o ağlarsa bizimkide şiddetli olarak ağlama krizine giriyor. )

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhabalar, Sosyalleşecek ve dünyayı tanıyacak, öğrenecek. İlginç etkinlikler faaliyetler yaparak, alışmasını sağlayacaksınız. Bu konuda ona yardımcı olacak olan sizlersiniz. Yeni ortamları ve yeni kişileri hayatına alma ve adaptasyon konusunda sizi biraz zorlayacak gibi görünüyor. Her şey yolunda gibi davranınız, panik olmayınız. Kucağınıza gelmek istiyorsa gelsin. Farklı konuşara dikkatini yönlendiriniz. Tehlike olmadığını hissetmesi ve bundan emin olması gerekiyor. Ona güven verici şekilde yaklaşınız. Oğlunuza sevgiler.

9 Ocak 2018 15:11
gy
Soru Sahibi

Cok tesekkur ederim. Dediklerinizi uygulayacagiz. umarim hersey bizim icin daha kolay ve guzel olur. Saygilar.

9 Ocak 2018 15:19

Rica ederim. Mutlu günler dilerim.

14 Şubat 2018 16:10