AS
Soru Sahibi
30 Kasım 2015 17:07

Baş dönmesi

Merhaba. Ben 15 yaşındayım çok sık baş dönme ve baygınlık şikayetiyle beyin ve sinir cerrahisine gittim mr istediler ve rapor sonucunda çocuk nörolojisine git dedi. Mr sonucu: SOL SEREBELLUM POSTEİROR KOMŞULUĞUNDA MİLİMETRİK BOYUTLU ARAKNOİD GRANÜLASYON İLE UYUMLU T2 HİPERİNTENS OKAD İZLENMİŞTİR. lütfen yardımcı olabilir misiniz. Sorumum nedir? Ne yapmalıyım?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Adnan Ayvaz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Sorunun öncelikle çekilen filmle alakalı olarak değil de baş dönme ve baygınlık yapan nedenlerini araştırmak ile ilgilidir. Yani çocuk nörolojisine başvurman gereklidir. Bazı farklı tetkikler (EEG gibi) ve muayene sonucunda sorunun ile ilgili yorum yapılabilir. Sağlıklı günler dilerim.

1 Aralık 2015 16:19