AA
Soru Sahibi
31 Mart 2014 10:34

Baş dönmesi yaşıyorum 3 aydır geçmedi yardımcı olur musunuz?

Merhaba Hocam, 3 ay önce gribal enfeksiyon geçirdim ardından baş dönmesi yaşamaya başladım. Sadece ayaktayken baş dönmesi ve dengesizlik oluyor ama düşme yaşamadım. Yatarken ve otururken baş dönmesi azalıyor ama başımda bir ağırlık hissediyorum. Farklı branşlarda doktorlara göründüm vertigo dediler. Beyin MR ve EKG çekildim herhangi bir problem çıkmadı. İşitme testi yaptırdım normal çıktı. Kan tahlili yaptırdım B12 vitamini biraz düşük çıktı B12 vitamin iğnesini kullandım. Tansiyon açısından da problemim yok. Betaserc ve vastarel ilaçlarını da kullandım ama herhangi bir değişiklik olmadı. Bu baş dönmesinden nasıl kurtulabilirim hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeki Gökçil
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Klinik Nörofizyoloji

Merhaba, başdönmesi (vestibüler nevrit) maalesef ilaca hemen cevap vermiyor ve dirençli olabiliyor. Nöroloji uzmanı ile tekrar görüşmenizi öneririm. geçmiş olsun

31 Mart 2014 20:13