as
Soru Sahibi
5 Temmuz 2014 00:38

baş çevresi

hocam bebeğim kızım 2şubatta doğdu bir aylıkken kafa çeresi 36 dı bugün yani 3 temmuzdaki doktor kontrolünde (5 aylık oluyor dimi hocam bu durumda) kafa çevresi 41,3 cm boyu 66,2cm kilosu 7.700 ölçüleri bıngıldağı 0,5 felen dediler hocam ölçülerinde bir sorun varmıdır bebeğimin baş çevresi normalmi özellikle bıngıldak kapanmayamı başlıyor bu durumda yaptığınız yorumlar yardımınız için çok tşk ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Gülşen Dizdarer
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Bıngıldak 6. aydan itibaren kapanabilir, 18 aya kadar da açık kalabilir. Baş büyüme hızı ve nörolojik gelişim normalse tek başına ne zaman kapandığı bir anlam ifade etmez.

15 Temmuz 2014 23:20