bb
Soru Sahibi
27 Mart 2014 14:25

bartolin

merhabalar iki hafta önce bartolin kisti teşhisi konuldu doktor simir istedi simir sonucu bir haftada çıktı o esnada bartolin kisti iyice şişti ve kendiliğinden patladı sonrasında doktora gittim antibiyotik verdi simirde enfeksiyon çıktı doktorda git üç ay sonra gel simiri yenileyelim sonrada operasyonla alırız kisti dedi doktor bey şu anda herhangibir rahatsızlığım ya da şikayetim yok kistle ilgili acaba üç ay beklemeli miyim yoksa bir an önce aldırmalı mıyım?gittiğim hastane devlet hastanesiydi bir de ikinci bir çocuk istiyoruz .çocuk için beklemeli miyim yoksa çocuk için herhangi bir engel teşkil etmez mi ?yaşım da otuz beş simir sonucunu da yorularsanız sevinirim değerlendirmek için suboptimalservikal simir class ı atipik hücre görülmedi.inflamasyon bulguları tedavi sonrası simir tekrarı önerilir teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Vural Dağlı
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bartolin kisti için tekrar şişmesini bekleyin. Gebelik tedavisi için beklemenize gerek yok. Saygılarımla Dr. Vural DAĞLI www.facebook.com/dr.vuraldagli www.alanyakadindogum.net.

27 Mart 2014 16:11