SN
Soru Sahibi
5 Haziran 2017 18:14

Bacak boyu kısalması

Merhaba ben 20 yaşındayım 17-18 yaşlarımdayken şu çok ağır olan harley botlardan giyiyordum biraz da büyük geliyodu 2-3 yıl boyunca zar zor kullandıktan sonra bıraktım ama farkettim ki bacak boyumda kısalma olmuş göbek hizamla leğen kemiği arasındaki mesafe uzamıştı yani belim aşağıya kaymış gibi duruyor şuan. Ben botlar yüzünden olduğunu düşünüyorum çünkü sürekli aşağı çekiliyordum yürürken ve zamanla şekli değişti alt bedenimin ve çok hantal hissetmeye başladım artık deformasyon oluştu resmen. Önceden bacaklarım vücuduma göre uzundu ama şimdi averajın da altında duruyor çok kısaldı boyum da olduğundan kısa duruyor eski haline döner mi ne yapmalıyım nereye görünmeliyim bunun için?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Bahadır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Botlardan Bacak boyu kısalması olamaz. Tıbben mümkün değil. Ancak kemiklerde deformasyonla seyreden bir hastalık olması lazım.Oda ciid ağrılar yapar

8 Haziran 2017 03:34