ab
Soru Sahibi
22 Şubat 2018 19:52

bacak ağrısı

hocam merhaba 3 hafta önce motorsiklet kazası geçirdim sol diz kapağımın 3cm soluna 4 dikiş atıldı diz kapağımı açıp kapatamiyordum bir kaç gündür yeni yeni açıp kapamaya başladım hocam sanki diz kapağımın içine beton dökmüşsünüz gibi bir his var ve uzandığım zaman ve bacağımı içe doğru kırdığımda üst baldıra vuran ağrılar oluyor doktorum sadece ağrı kesici verdi ve zamanla geçer dedi röntgenler temiz mr çekildi sonuçları sizinle paylaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz destek ve ilginize şimdiden çok teşekkür ederimTİBİOFEMORALEKLEM :normaldir FEMUR:normaldir TİBİA:normaldir TİBİAL KIKIRDAK normaldir EKLEM SIVISI VE SUPRAPATELLAR BURSA SIVISI artmıştır suprapatellar plika izlenmekdedir İNFRAPATELLAR BURSA SIVISI:minimal artmıştır PATELLAR KIKIRDAK.normaldir PATELLOFEMORAL EKRAM: normaldir PATELLA alt pol medialde subkortikal kemik iliği ödeme mevcuttur bu düzeyde medial retina kulumlinflerinde lokalize öde vardır MEDİAL MENİSKÜS:normaldir LATERAL MENÜSKÜS normaldir ÖN ÇAPRAZ BAĞ:normaldir ARKA ÇAPRAZ BAĞ:normaldir. MEDİAL KOLLATERAL LİGAMAN:normaldir KUADRİSEPS TENDON:tendozise ait intensite artımları izlenmekdedir PATELLAR TENDON:tendonozise ait intensite artımları izlenmekdedirPREPATELLAR YUMUŞAK DOKU:prepatellar yüzeyelbursa sıvısı artmıştır.PDsinyal artışları mevcut olup inflamasyon lehinedir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Emre Acaroğlu
Ortopedi ve Travmatoloji

Batuhan bey, öncelikle geçmiş olsun. size pek yardım edemeyeceğimi düşünüyorum çünkü hem bu konu benim uzmanlık alanım değil, hem de internet üzerinden MR raporuna göre yorum yapmam. bence bir ortopediste muayene olun.

23 Şubat 2018 07:23