NN
Soru Sahibi
6 Ocak 2014 01:20

Babamın uyku bozukluğu hadsafhada ve hayali bir arkadaş ile soru cevap şeklinde sohbet ediyor.

Sayın hocam merhaba. Babam son yıllarda kesik kesik 1 saat 2 saat gibi uyuyup gece gündüz sabaha karşı her daim uyanık kalma durumunda. Kendisi bana ve anneme karşıçok kaba bir üslupla konuşuyor. Hep bağırır ve aşağılayıcı söylemleri var. Biz bunu genel agresif ve asabi yapısına bağladığımız için pek üzerinde durmadık. Taki bu gün babamın hayali bir arkadaş ile sohbet ettiğine şahit olana dek... İlk önce sesli düşündüğünü veya telefonda konuştuğunu sanmıştım. Çünkü soru cevap diyaloğu gibi konuşuyordu. Örneğin karşısındaki kişi: şu işi ne zaman yapalım? dediğinde babam da cevap olarak: onu şimdi yapmayalım şimdi yaparsak anlaşılır daha sonra çaktırmadan yapıcam. gibi şeyler söylüyordu. Sonra odaya girip baktığımda babamın elinde telefon falan yoktu. Hatta telefon uzaktaydı ve kapalı konumdaydı. Ayak sesimi duyup telefonu bir anda bırakmış olma olasılığıda yok. Çünkü özellikle terlik giymden sesiiz bir şekilde bir anda girdim odaya. Beni gördüğü an konuşmayı kesti. Ve anladımki babam hayali bir arkadaş ile sohbet ediyor ve onunla gizli bir şeyler yapmayı planlıyor. Gizli olmasından dolayı kötü birşey olduğunu düşünüyorum. Babam asla bu konuda doktora gitmez adım gibi eminim. Onu ne şekilde ikna edebileceğim hakkıdna bana ipucu verebilirseniz çok sevinirim. Annemle beraber ne yapabileceğimizi bilemez haldeyiz. Kötü şeyler yapmasından korkuyoruz. Eve ses kaydeden bir gizli kamera yerleştirip babamın kendi kendine sohbet etmelerini kaydetmeyi ve bunu bir uzmana gösterip yardım almayı düşünüyorum. Sizce doğru bir düşüncemidir. Bu yolda bana önerileriniz nelerdir? Şimdiden çok teşekkür ederim hocam. Saygılarımla iyi çalışmalar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Nihat Egemen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin cerrahi ile alakasiz. Bir psikiatriste goturun

7 Ocak 2014 11:50