8 Temmuz 2015 14:16

Azerbaycandan

selam. Doktor benim sinir sistemimde rahatsizlik var. sol arka tarafdan yureyimin uzerinde bir noqtadan agrilar baslar ve tansiyonum yukseler. onceler oyle sanirdim ki yureyim hasta. kontrollorden sonra bana sinirimin ezeleler arasinda sikisdigini ve bunun tansiyona yol acdigini soylediler. doktorlardan biri bana panikatak sindromu teshisi koydu. cok stress olunca cok sinirlenince ayni nokta agrimaya baslar ve kendimi rahatsiz hiis ederim.heyecan ve tansiyon yaranir. bana bu konuda yardimci ola bilirmisiniz??? simdiye gibi 2 ilac kullandim zaman-zaman iyi oldum tekrar kendimi kotu hiss etmeye basladim. ESCITA ve CIPRALEX. onceden tesekkurler....

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Fettah Eren
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Rahatsızlığınız panik atağa bağlı gerilim tipi baş ağrısına benziyor. Daha önceden kullanmış olduğunu ilaçlar bu rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilir. Ama bunun dozlamasi ve takibi için nöroloji yada psikiyatri hekimlerine başvurmanız öneriyorum... Sağlıkla kalın...

16 Ekim 2015 11:44