as
Soru Sahibi
2 Haziran 2014 20:37

ayşe hanim yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen sorularımı yanıtlarsanız çok sevinecegim

merhaba doktor hanım biz nişanlımla 22 nisan tarihinde ilişkiye girdik przervatifle korunarak 10 gün sonra adet gördüm rengi koyulugu normaldi ve kan pıhtısıda geldi 10 gun sonra 2 test yaptık negatifti 5 gun sonra tekrar yaptık oda negatif çıktı bu ay tekrar edet gördüm ama 10 gun once geldi bu süre zarfında çok strea yaptım ve üniversite ögrencisiyiz final sıkıntısındanda olabilir mi bilmiyorum yine adetim normaldi ve kan pıhtıları vardı ama adet bitiminden sonra bende bütün belirtiler olmaya başladı gibi yani karnımda bi genişleme oldu şişme gibi degil normalde gaz sorunum var 5 6 gun bile tuvalete çıkamadıgım zamanlar oluyo ama bu sefer degişik bi şişlik bu herzamankinden farksız elle tutulur bi belirti aslında yok gibi ama bana herşey belirtiymiş gibi geliyo karnımda bi sancı var ve bastırdıgımda çok kötü acı hissediyorum ve ara ara kramplar giriyo gibi oluyo migdem bulanmakla bulanmamak arasında pskolojıkmı gerçekmi bilmiyorum ama gerçekten agrılarım var okulumuzun bitmesine daha var buraya birlikte geldigimiz için ailemiz nişan takmıştı ama şuan ikimizinde hedefleri çok farklı o yuzden kesinlikle evlilik düşünemiyorum cok zor durumdayım hastahanelerde evli olmadan gebelik testi yaptırılırmı bilmiyorum o yuzden gidemiyorum lütfen yardım eder düşücelerinizi söylermisiniz hastahaneye gitmemde bi sorun olurmu bu yasalmıdır

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba g ebelik olamaz,ama strese ve kabızlığa bağlı hazım sistemi sorunları yaşıyor olabilirsiniz,adet olmuşsunuz

2 Haziran 2014 22:47