GZ
Soru Sahibi
5 Ocak 2017 13:25

Aylik igne

Aylik igne mesigyna kullanırken vajina içine boşalma olması gebelik riskini artırır mi ben düzenli igne kullandıgim halde ger çekilme yöntemde kullanıyoruz buna gerek varmı sizce

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Sermet Akar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

düzenli iğne kullanıyorsanız binde 2-3 hamilelik riski vardır. Tabiki geri çekilme bu riski biraz daha düşürür ama binde iki zaten çok düşük bir risktir.Bu kadar düşük riski dahada düşük bir oranda azaltmak için yapılacak olan ek korunma geri çekilmenin olumsuzluklarını ( cinsel zevkte azalma) yaşamaya değermi sizin verebileceğiniz bir karar ama ben önermiyorum.

30 Temmuz 2017 23:39
Op. Dr. Sermet Akar
Kadın Hastalıkları ve Doğum

düzenli iğne kullanıyorsanız binde 2-3 hamilelik riski vardır. Tabiki geri çekilme bu riski biraz daha düşürür ama binde iki zaten çok düşük bir risktir.Bu kadar düşük riski dahada düşük bir oranda azaltmak için yapılacak olan ek korunma geri çekilmenin olumsuzluklarını ( cinsel zevkte azalma) yaşamaya değermi sizin verebileceğiniz bir karar ama ben önermiyorum.

30 Temmuz 2017 23:39