Sh
Soru Sahibi
18 Eylül 2015 16:54

ayakta şişlik

Hocam iyi günler.Annemin ayağında baş parmağın hafif yan üst köşesinde yuvarlak bir şişlik meydana geldi.ağrı yapmıyor.Doktora gittik kan aldılar.Doktor eğer şişlik varsa çok ilerlemiştir dedi çok korktum daha sonra muayane etti ayakkabı vurmasıda olabilir dedi.acaba ayağın o bölgesinde oluşan şişlik kanser habercisi olabilirmi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet Dirier
Radyasyon Onkolojisi

Merhaba, Annenizin muayenesi kan tetkikinden daha önemli. Bu sebeple muayenede doktor kanserden şüphelenmiş ise o şişlikten parça yani biyopsi almak gerekli. Böyle bir durumda da küçük bir parçadan ziyade tamamının alınması daha doğrudur. Ama dediklerinize bakılırsa ayakkabıdan olma ihtimali daha fazla. Selamlar.

19 Eylül 2015 13:45