ŞN
Soru Sahibi
29 Mayıs 2017 00:41

ayağın alt kısmında morluk

Hocam merhabalar ben 19 yaşındayım. İki dizimin üzerinde vs. oturunca (yani baskı olunca) ayakklarımda parmaklar vs. alt kısımda hafif bi morarma oluyor. Mosmor oluyor diyemem ama normal rengine göre hafif bi morarma. Bu normal midir? Çünkü yürürken düz otururken vs. bişey yok. Yoksa endişelenmemi gerektiricek bir durum olabilir mi? Ritim bozukluğum var ama gitmiş olduğum doktor bunun sinir stres kafeine bağlı olduğunu hiçbir kalp-damar hastalığım olmadığını söyledi ki rutin olarak da kontrole gidiyorum. Ama bu morarma beni biraz korkuttu. Takıntı mı yapıyorum, ciddi birşey olabilir mi? Teşekkürler şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlhan Gölbaşı
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun, bu durum sıklıkla yapısal özellikten kaynaklanmaktadır. Bazen de sigaraya bağlı damarlarda aktivasyon bozukluğuna bağlı olarak da gelişebilir. Sigara içiyorsanız kesmeniz gerekir. Sağlıklı güzel günler.

8 Haziran 2017 19:07