YT
Soru Sahibi
1 Mayıs 2018 21:53

Atom Tedavisi

merhaba doktor hanım rahatsız ediyorum. Annem vucüt taraması için (5MCI) atom alcak ve iyot diyeti yapması gerekiyor bu diyet sırasında (ZENTİUSD) 600mg kalsiyum + 400 IUD3 vitamini kullanmaması lazım dimi? Bu ilacı kemik erimesi için kullanıyor. Bu ilacı kullanması iyot diyetini etkilermi. 1 aylık bir bırakma yapmalımı lütfen cevaplarsanız çok sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sadece tiroid için kullandığıilaç Euthyrox, Levatiron yada Tiromel''den hangisi ise o ilaç kesilecek. Bunun dışında içerisinde iyot olan bazı ilaçlar da var onlarında kullanılmaması gerek ancak kalsiyum ve D vitamini takviyesini kesmesine gerek yok. Bu ilaç diyetini yada görüntülemeyi etkilemez, kullanmaya devam edebilir.

2 Mayıs 2018 23:17