ÇA
Soru Sahibi
26 Ağustos 2014 11:37

Aterostik kalp hastalığı

Ekokardiyoğrafi raporu: Mitral valvül:2MY E:<A: TRİKÜSPİT VALVÜL:ESER TY AORT VALVÜLÜ: 3 küspis AORT HIZI:1.1m/sn PULMONER VALVÜL:N PULMONER HIZI:1.0 m/sn PULMONER BASINÇ:40mmgHg SAĞ ATRİUN:N SAĞ VENTRİKÜL:N AORT KÖKÜ:2.4 SOL ATRİUM:3.6 ASENDAN AORTA: 4.1 İNTERVENTRİKLER CEPTUM(IVS) Diastolik Kalınlık:1.1 SOL VENTRİKÜL ARKA DUVAR Diastolik Kalınlık:1.1 SOL VENTRİKÜL Diastolik Çap:4.4 Sistolik çap:2.5 PERİKARD:N Ejeksiyon Fraksiyonu(*** *** **):%65 SONUÇ: ASENDAN AORTADİLATASYONU 2MY ESERTY,PABs 40mmHg LVRELAKSAYON KUSURU Saygıdeğer hocam yukarıdaki değerlere göre kalp doktoru bana Belok zok 25 mg hap verdi günde 1 kere kullanıyorum.1 yıl sonra tekrra takip edeceğini söyledi.Bundan 2 ay önce de bacaklarımdan toplardamar tıkanıklığı tedaviis görürken hastahanede yatarken 4.gecede pıhtı sonucu emboli attı ve kriz geçirdim anjiyoda kalp damarlarım temiz çıktı.Bir ara Hibor deri altı iğne kullandım şimdide Coumadin 5 mg kullanıyorum ve her hafta INR testi yaptırıyorum. Doktorum bana bu asendan aorta 4.1 için emboli atmasından olabilir dedi.Sizce 4.1 tehlikeli bir vakamı.Soruma yanıtınız için şimdiden teşekkür ediyorum ve saygılar sunuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

ASCENDEN AORTA DİLATASYONUNUZ SU ANDA TEHLİKELİ SINIRLARDA DEĞİL İLAÇLARINIZI KULLANMAYA DEVAM EDİP YILDA BİR KONTROLE GİTMENİZ YETERLİ OLACAKTIR

27 Ağustos 2014 09:30