AL
Soru Sahibi
21 Kasım 2012 18:52

Atardamarda Pihtilasma

Merhaba. Annemin yaklaşık 1,5 yıldır atardamarında Pihtilasma rahatsızlığı var.. Kan sulandirici ilaçlar ile tedavi etmeye çalışıyoruz. Sol aksiller arterde prestenotik akım paterni dikkati çekmiştir. Brakial arter lumeninde bifukasyo düzeyine kadar hipodens trombüs materyali dikkati çekmiştir. Bifurkasyodan  itibaren radial ve ulnar arterlerde düşük hızlı düşük direncli poststenotik monofazik akım paterni dikkat çekmiştir. BT Anjıo ile değerlendirme öneriliyor. Size de danışmak istedim. Öneride bulunursanız sevinirim. İyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mustafa Seren
Kalp Damar Cerrahisi

hizli ve doppler usg ye gore daha guvenilir tetkik olan bt anjio yu bende oneririm. eger aksiller arter veya subklavin arterde darlik varsa stent takilabilir. hastanin sikayetleri de onemlidir. hastanin bt anjio sonucu ve sikayetlerini yazarsaniz daha ayrintili cevap verebilirim.

21 Kasım 2012 22:15