cc
Soru Sahibi
7 Haziran 2016 17:18

asiri derecede sislik

18 yasinda bir kizim Bikini bolgemde findiktanda buyuk bi sislik var sıktırıyorum ama icinden su kan gibi hic bisi cikmio ve aciyor yaklasik 1 bucuk 2gundur var ve bugun cok dhaa fazla sisti findiktan daha buyuk acaba bu nedir neden dolayi olmus olabilir (Ilgi alanlarinda uygun bisi bulamadigim icin ucugu isaretledm)

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Bahsettiğiniz şişlik fronkül olarak adlandırdığımız bir deri enfeksiyonu veya bir deri altı kist olabilir ki bu durumda antibiyotik tedavisi gereklidir, sıkma durumunda enfeksiyon daha da kötüleşir. Tabi ki doğru teşhis ancak fizik muayene sonrasında konulabilir. Kesin teşhinizin konulması için beklemeden bir dermatoloğa muayene olmanız gerekmektedir.

8 Haziran 2016 11:01