GN
Soru Sahibi
26 Nisan 2015 14:37

aşı tedavisi hk

Merhaba Gülden Hanım, Oğlum 11 yaşnda.Ev tozuna karşı allerjisi var.En büyük şikayetimiz geniz akıntısı.Neredeyse ayda bir antibiyotik kullanıyoruz.Size sorum ev tozu aalerjisi geniz akıntısına sebep olur mu ve aşı(dil altı damla) tedavisi hakknda ne düşünüyorsunuz.Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Gülden Paşaoğlu Karakış
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Nebahat hanım merhaba, Evet ev tozu akarı allerjisi geniz akıntısı yapabilir. Dil altı aşı yapılabilir tabii uygunsa aşı tedavisi hastalığı yok eden tek tedavi yöntemi, ayrıca astım ve başka allerjenlere hassasiyet gelişiminden koruyucu etkisi de var. Ama aşı tedavisinin uygun olup olmadığına ve hangi yolla yapılacağına mutlaka allerji doktorunuz karar vermeli. geçmiş olsun Sevgiler

8 Mayıs 2015 16:25
GN
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim

8 Mayıs 2015 17:46
Prof. Dr. Gülden Paşaoğlu Karakış
Göğüs Hastalıkları , Alerji ve Göğüs Hastalıkları

Rica ederim Geçmiş olsun

12 Mayıs 2015 15:49