2 Temmuz 2015 11:17

artan benler hakkında

Vücudumda özellikle omuzlarda güneşten kaynaklı olmak üzere farklı yerlerinde çillenme şeklinde benler çok fazla arttı. (çil için oldukça büyükler) ayrıca irili ufaklı çok sayıda kan benleri oluşuyor. karaciğer de yağlanma kiloma bağlı olarak artar azalır ama uzun süredir hiç yok olmadı. yapılan ultrasonlardada herhangi bir rahatsızlık çıkmıyor. Öğrenmek istediğim bu benler normal mi? bunların kontrolünü dermatolojimi yoksa karaciğer kaynaklı olmasına karşı iç hastalıkları mı daha detaylı araştırır. teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

ÖNDER BEY MERHABA BU ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN DERMATOLOJİ BÖLÜMÜNE GİTMENİZ UYGUN OLUR. ZATEN KARACİĞERLE İLGİLİ BİR DURUMDAN SÜPHELENİRSE DOKTORUNUZ GEREKLİ TETKİKLERİ İSTER. ÇİLLENME DEDİĞİNİZ MUHTEMELEN GÜNEŞE BAĞLI '' SOLAR LENTİGO'' DENEN BİR DURUM, KAN BENLERİ DE '' CHERRY HEMANJIOM '' DENİLEN BİR DURUM HER İKİSİ DE ZARARLI DEĞİL ANCAK KURTULMAK İSTİYORUM DERSENİZ LAZERLE BUNLARI YOK ETMEK MÜMKÜN.

2 Temmuz 2015 11:30