KN
Soru Sahibi
8 Mayıs 2015 18:17

arkadaş bağımlılığı ve kıskançlık

merhaba ;oğlum 6 yaşında anasınıfına gidiyor.Son zamanlarda ki sıkıntılarımız çok sevdiği arkadaşının başka bir arkadaşı ıle yakınlık kurması .sebebi ise oğlum arkadasının ağzına vurmus ve şişmiş bundan dolayı da arkadası uzak duruyormuş.oğlumda gergin,agresif ve ağlıyormus hep. Öğretmeninin tesbiti bu yönde.Ders olarak da sıkıntı çıkarmış,ders yapmıcam cnm istemıyor ,cnm sıkılıyor vb gibi.çok hassas bir cocuk aslında Çok sevdiği kişilere bu sekılden yapıyor kıskanıyor aslında mesela;dedesini de cok seviyor okula o getirıp götürsun istiyor.Egerki dede almaya gidemediyse aglayarak annanesi eve zorla getiriyor.Anasınıfı öğretmenımız dediki bol bol arkadas edinsın sınıf arkadaşları ıle gidiş geliş yapılsın dedi .Sorum şu ki Soner bey bence bu çözüm değil bağımlılıktan nasıl kurtuluruz nasıl bir yol izleyelım .1.sınıfa başladığında cok buyuk sorunlar beklıyor oğlumu farkındayım.

1 cevap
Cevaplar (1)

Nesrin hanım bu bahsettiğiniz konu aktüel bir sorun değil kronikleşmiş bir durum bu yüzden çocuğunuzu ve sizi görmem gerekli. EN kısa zamanda bir pedagoga gitmenizde fayda var.. Agresyonun altında bir çok sorun yatabilir.

27 Ağustos 2015 15:43