Oa
Soru Sahibi
20 Mayıs 2017 13:26

apandisit amlyatı sonrası iltihap

iyi günler doktor bey ben yaklaşık 4 hafta önce acil bir şekilde apandisit ameliyatı geçirdim 2 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edildim ve taburcu edildikten 1 hafta olmadan ameliyat yerimde iltihaplanma yaşandı dikiş yerimden birkaç adet açılmalar olup kahverengi bir miktar akıntı oldu akıntıdan sonra telaşa kapılıp acele bir şekilde hastaneye gittik korkmamıza gerek olmadığını bu tip akıntıların normal ve iyi olduğunu açılan dikiş yerlerininde akıntı kesildikten sonra zamanla kapanacağını söyleyip antibiyotiğin miligramını yükselttiler 1 hafta önce tekrardan akıntı devam ediyor diye gittiğimde antibiyotiğin bittiğini söyledim doktorum dikiş yerimi sıkarak içindeki sarı sıvının pembemsi bir renkte akıncaya kadar devam etti ve pansumanını yaptı bundan sonra krem antibiyotik süreceğimi söyledi krem ne kadar iyidir karnımın sağ tarafında şişlik var aynada bakınca şişlik bariz bir şekilde belli oluyor doktorum biraz kilolu olduğum için şişlik değil yağ olduğunu söyledi sabahları uyanıp ayağa kalktığımda karnımın sağ tarafı ağrı oluyor biraz yürüdükten sonra ağrısı hafifliyor bu yaşadığım şeyler normalmidir artık ilerleme olmadığı için korkmaya başladım yoksa başka bir yerde birşeymivar diye

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bazen ameliyat sonrası bu şekilde yara yeri infeksiyonu olabiliyor Ahmet bey. Cerrahınızn kontrolünde şikayetleriniz azalarak kaybolacaktır. Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu (*** *** ** (Muayenehane Tel & Fax) (*** *** ** (Asistan Dilek hanım mobil tel)

27 Mayıs 2017 14:20