ŞS
Soru Sahibi
1 Eylül 2015 15:44

aort damarım 4,2 olarak genişlemiş

hocam merhaba..37 yaşında şuan 3.çocuğuma 5 aylık hamileyim.. kalp duvarında kalınlaşma ve aort damarımda genişleme var,ayrıca hiper tansiyon hastasıyım....doktorum benim üniversite araştırma hastanesi d dışında doğum yapamıyacağımı söylüyor..ayrıca kalp damar cerrahisi de olması gerek diyor.. bu doktordan önceki doktorlarım damar genişlemesi ile ilgili birşey söylememişlerdi.. ayrıca çok iyi olarak günlük aktivitelerimi yapıyorum hiç bir sorunum yoktur.. ben neyapayım,bana bilgi verirseniz sevinirim.. iyi çalışmalar.. songül şan

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İlhan Gölbaşı
Kalp Damar Cerrahisi

Geçmiş olsun, aort damarın tansiyona bağlı olarak hafif genişlemiş. Normal doğum sorun yaratabilir. Bundan dolayı tansiyon kontrol altına alınarak herhangi bir hastanede sezeryan olabilirsin. Sağlıklı güzel günler.

3 Eylül 2015 16:34