AH
Soru Sahibi
13 Mayıs 2018 19:16

Anüste ki değişik faktörler ?

Hocam anüs deliğinin üst ve altın da çukurluk var bu nedir ? Yani herkesin anüs anatomisi farklı mıdır ? Bir de anüsümün kenarları mor renkte gibi acı kanama vs hiç bişi yok bu tamamen genetik faktör müdür ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Öncelikle Çok geçmiş olsun anüs deliğinin üst ya da altında çukurluk olması duplikasyon kisti olarak isimlendirilen hastalık olabilir anüsün kenarlarında mor renkli çıkıntılar ise erken dönem hemoroidal hastalığa işaret eder erken dönemde hemoroidal hastalık ağrı sıkıntı kanama yaratmayabilir Geçmiş olsun

17 Mayıs 2018 11:49