EA
Soru Sahibi
21 Şubat 2014 17:16

antibiyotik kullanımı

hocam merhabalar 9 aylık bebeğimi çocuk doktorumuza götürdüğümüzde orta kulak iltihabı olduğunu söyledi ve antibiyotik verdi 7 gün boyunca antibiyotiği kullandık ve tekrar kontrole götürdük. İltihabın geçmediğini ve bir kulak burun boğaz uzmanına götürmemiz söyledi. Burdada antibiyotik verildi ve 10 gün kullanımdan sonra iltihabın geçtiğini söylediler.bundan 4 gün sonra bebeğim tekrar kulağını tutmaya başlayınca tekrar kulak burun boğaza götürdük bu seferde bademciklerinde iltihap olduğunu söyledi doktor ve 7 gün süreli bir antibiyotik verdi. Fakat ben bu kadar üst üste antibiyotik kullanmak bebeğime zarar verir mi diye düşünüyorum yaklaşık 24 gün boyunca antibiyotik kullanmış olucaz antibiyotiği kullanmalı mıyım bebeğime zarar verir mi? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Delibaş
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Aylin hanım merhaba, Bebeğinizi görmeden muayene etmeden yorum yapmak zor. Antibiyotik kullanmanız gerektiğinde faydası-zararı göz önünde bulundurularak ilaç tercihi yapılır. Kulak iltihabından korumak için bebeğinizi yatarak beslememenizi öneririm. Geçmiş olsun.

23 Şubat 2014 08:43