AR
Soru Sahibi
11 Mayıs 2014 13:59

anti ıge tedavisi

Merhaba dr bey.benim yaklaşık 30 yıldır allerji sorunum var,şimdiye kadar yaptırdığım kan ve deri testlerinde hiç bir şey bulunamadı.zaman zaman deri döküntülerim ve dudak,el,ayak,göz vb.bölgelerde şişmeler oluyor.bu şişlikler ve döküntüler bazen acilde yapılan avil dekot ile bile geçmiyor,hafifliyor sonra yine şişiyorum.sebebini bir türlü bulamadım.2 yıl önce hamileliğimde allerji başlayınca kortizon iğnesi yaptırmak zorunda kaldım,o zamandan beri çok sık, azyada çok allerjiyle uyanıyorum.gittiğim bir doktor bana omalizumab tedavisi önerdi,ancak ilaçla ilgili yeterli bilgi bulamadım,güvenilirliğinden endişeliyim,yıllar sonra bambaşka bir sorun çıkarmasından korkuyorum.sizce güvenilir bir ilaç mıdır,yada benim durumumda kullanılmalı mıdır?bu arada yaşım ilerledikçe allerjim şekil değiştirmeye ve şiddetlenmeye başladı

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Kokuludağ
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Omalizumab, kortizona bağımlı kronik ürtikerde endikasyon dışı kullanım ile kullanılmaktadır. Her ilacın yan etkisi olabilmektedir. Omalizumab genelde güvenilir bir ilaçtır. Geçmiş olsun

13 Mayıs 2014 12:56