ÖY
Soru Sahibi
2 Şubat 2015 15:39

annemin diz ağrısı var

Hocam, 63 yaşında olan annemin dizlerinde kireçlenme, diz sıvısında azalma ve bunlara bağlı olarak ağrı var. Egzersizlerini düzenli yapıyor, glukozamin (solgar) desteği alıyor, arada bir ağrı kesici (dicloflam) kullanıyor. 1- hyaluronik asit enjeksiyonunun geçici bir süre rahatlık verdiğini biliyoruz ancak yan etkileri konusunda annemin çevreden duyumları olmuş. Gerçekten yan etkileri varmı, varsa neler? 2- Bu tip ağrılarda sıcak uygulamamı soğuk uygulamamı iyidir, annem bazen yakı (arslanlı yakı) yapıyor, bir arkadaşında deve tüyünden mamul dizlik görmüş, bu ürünün bir faydası olurmu? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ahmet Sümen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

http://bakirkoyagrimerkezi.com/hastalik_diz-kireclenmesi_icerik_10.html Linkteki yazıyı okumanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

6 Şubat 2015 23:22