AM
Soru Sahibi
29 Nisan 2018 16:54

Anal Fissür Ameliyatı Sonrası Kesi Yerinde Batma Hissi

Hocam merhabalar.5 ay önce Ankara Hacettepe hastanesinde anal fissür ameliyatı oldum.Çok şükür büyük abdestimi yaparken sıkıntım yok şikayetlerim geçti.Fakat kesi yapılan bölgede uzun süre oturunca veya uzun süre yürüyüp koşunca ağrı oluyor batma gibi bi his veriyor şimdiye kadar geçmesi lazım değilmi hocam? Doktor 2-3 ayda düzelir demişti maximum.Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Anal fissür yani makat çatlağının operasyon sonrasında şikayetleriniz geçmiş ise başarılı bir operasyon geçirdiğinizi söylemek doğru olur burada ameliyat yerinde dönem dönem olan sıkıntılar batma gibi kistler genellikle vücut iyileşme dokusunun fazla Reaksiyon ile orada sertleşmeye bağlı olabilir. Ancak bu söylediklerimizin tamamı hasta muayene edilmeden tahmini olarak söylenmelidir muayene sonrasında sizlere daha net yanıt verebiliriz Geçmiş olsun

17 Mayıs 2018 11:51
AM
Soru Sahibi

Yanıtınız için teşekkür ederim hocam.Bir şey daha soracağım kesi yapılmayan yerde makatın hemen yanında ele gelen küçük bir şişlik var dokununca bir baskı oluyor ve makata vuruyor.Hemeroid olma şansı varmıdır? Ameliyattan sonra gelişme olasılığı varmıdır yani.Varsa hemeroidtede fissür gibi ameliyatmı gereklidir?

21 Mayıs 2018 00:17
Op. Dr. Mert Atak
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bu durumu görmeden yorum yapabilmek mihalis isim mümkün değil bu şişlik ameliyat bölgesindeki doku iyileşmesine bağlı da olabilir hemoroidde olabilir bu durumda ameliyat gerekebilir gerekmiyor de bilir bu kadar geniş bir skalada muayene etmeden değerlendirebilmek maalesef mümkün değildir Geçmiş olsun

11 Haziran 2018 22:39