9 Kasım 2013 09:38

amh test sonucum yüksek çıktı pcos şüphesi var dendi...

Hocam merhabalar. ben 29 yaşında 2 yıllık evli bir bayanım.(özel bir laboratuvarda yaptırdığım) AMH test sonucum 11.5 ng/ml. pcos şüphesiyle adetin 3. günü yapılan test sonuçlarım ise; TSH :0,96 FSH :4,48 LH :2,21 Prolaktin : 11 Estradiol : 18,48 Testosteron : 31,67 DHEA-SO4 : 310,3 Hocam bu değerlere göre pcos şüphesi halen var mı ? ya da AMH değerinin yüksek çıkmasının başka bir sebebi olabilir mi? bundan sonraki süreçte hangi testleri yaptırmam gerekir? teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Recai Pabuçcu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

amh değeri pcos lu hastalarda yüksek çıkabilir, belki kapalı operasyonla yumurtalıklara delik açıp amh düşürülebilir, gebelik açısından faydalı olur

13 Kasım 2013 14:04