gu
Soru Sahibi
11 Temmuz 2014 01:24

Ameliyat sonrası tedavisi

Hocam merhaba;57 yasındayım patolojı raporum:Yardımcı olursanız sevinirim..peritonsuz alandan sirkumfrensiyal cerrahi sınıra bitişik en buyuk 0,6 cm çapında disseke edilen lenf nodları 11 kasette takıp edildi.peritonlu alandan disseke edilen lenf nodları 5 kasette takıp edildi.L12-16)Proksimal anulü)2.1cm çapında 1cm uzunluğunda barsak segmenti izlendi materyalin tamamı 6 kasette takı edildi..Distal anülü 2.3cm boyutunda yağ dokusu materyali izlendi.tamamı 6 kasette takıp edildi. Lenf nodu:2.5 2çarpı 0.5 boyutunda yağ dokusu materyali izlendi.tamamı 1 kasette takıp edildi.Mikrokobi:Hazırlanan kesitlerde mukozadan baslayıp perirektal yağlıdokuyuda infiltre eden nubul formasyonu yapan ve yer yer kribriform yapılanma gösteren genis nekroz alanları içeren tümör izlenmiştir.Tümör hucreleri iri vezikuler nuleuslu nukleol belirginliği göstren mitotik indeksi yürksek atipik hücrelerdir..

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Patoloji raporunda eksiklikler var (tümör boyutu, lenf nodlarının durumu, cerrahi sınırlar gibi). Ayrıca uygulanan ameliyat neydi size. Bunları iletirseniz detaylı bilgi verebilirim.

16 Temmuz 2014 01:16
gu
Soru Sahibi

Hocam benim hiç bir şikayetim yoktu taki 2 ay öncesine kadar galetam da sümüksü kanlı gelmeye başladı ağrı yapmadı şişkinlik yapmadı normaldi hersey sonra kolonoskopide polip nuksetti ve 5 ayrı yerde mm,lik tümörler ,acilen sonuc iyi çıksa bile ameliyat önerildi ve ameliyatım başarılı geçti..kemoterapi söylemişti doktorum ameliyat öncesinde bir süre kadar ameliyat sonrası ışında alacaksınız dedi..5,6 ay kadar,bunları alırsam daha iyi olurmuyum yoksa dahamı kötü olurum mazallah bilmiyorum..Ben şu anda iyiyim üzerinize afiyet hiç bir problemim yok..patoloji raporumu uzun olduğu için kısaca yazdım düzgün bir şekilde size nasıl iletebilirim ? Ve durumum nedir hocam doktoruma sorduğumda da bana açık ve net söyleyin dedim durumum nedir.? Yok birşey dediler bir süre tedavi görüceksiniz o kadar Lütfen yardımcı olursanız seviinirim ben ankara onkolojı hastanesine gitmeyi düşünüyorum bayram sonrası lutfen yardım edin..Çok teşekkür ederim Allah razı olsun cevaladığınız için hocam..varolun

16 Temmuz 2014 03:23
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Sonuçlarınız ile birlikte gelirseniz yardımcı olurum.

21 Temmuz 2014 22:07
gu
Soru Sahibi

Hocam çok teşekkür ederim ilgi ve alakanıza bayram sonrası ankara onkolojı demetevler orada tedavi sürecim başlayacak 5 hafta kadar dedi doktorum oral yolla ilaç ve ışın tedavisi cumartesi pazar harici 5 gün var tabiiki sizinlede 2 evrede yakalamışsınız dedi iyi dedi kan değerleriniz çok güzel dedi..Sizin kıymetli görüşlerinizide alabilirim hocam

26 Temmuz 2014 02:34
Prof. Dr. Abdulkadir Bedirli
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Geçmiş olsun,

2 Ağustos 2014 23:28