öa
Soru Sahibi
8 Aralık 2015 06:37

alerji mi oldum ben

Merhaba hocam bir hafta öncesinde saçımda boyun ve gogus kafesimde kaşıntı başladı bunun üzerine aile hekimine gorundum bana bir aures verdi onu içtikten sonra sabah uyandığımda boynum ve göğüs kafesimde dokuntuler oldu. Doktara danıştım bir avil verdi geçer dedi . Avil o gün geçirdi. Obur sabah daha iyiydim. Ama ondan sonraki gün yani cuma günü akşama doğru yine başladı hafif hafif . Cumartesi günü sabah çok artınca acşle gittim prednol yaptılar ama nerdeyse hiç işe yaramadı. Pazar günü de avuç içşmde yüzümde de belirdi. Pazartesi günü cildiyeye gittim bana dermatit olmuşum dedi. Advantan kestine ve anthix verdi. Buların ilk ikisini kullandım gece yatmadan önce çok iyiydim sabah elim kolum boynum göğüs kafesim ve karnım dolmuştu. Şimdi hocam ben ne yapmalıyım bunlar böyle gittikçe artacak mı? Bu arada 22 yaşında bekarım yurtta kalıyorum . Şimdiden çok teşekkür ederim

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Cengiz Kırmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Değerli kardeşim, bu ürtiker hastalığına benziyor. Şikayetlerin 6 haftayı geçerse İzmir' e gelmen gerekecek... Sevgilerimle...

8 Aralık 2015 09:19
öa
Soru Sahibi

Çok sağolun hocam da adanada yapabileceğim bir şeyler yok mu peki

8 Aralık 2015 09:57
Prof. Dr. Cengiz Kırmaz
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Konu ile ilgili araştırmayı yapmak sana kalıyor. Benim herhangi bir merkezi adres göstermem etik olmaz sevgili kardeşim...

21 Aralık 2015 11:40