YM
Soru Sahibi
10 Haziran 2018 17:00

Akilli jel td.

Hocam merhaba Annemin aort kapagi degistigi icin coumadin kullaniyoruz. Sizinde bildiginiz gibi warfarin kullananlarda ilac etkilesimi nedeniyle her ilaci kullanamiyoruz. Annemin dizlerinde problem var ve prp td. yada ameliyat olamiyoruz. Tesadufen FLEXISEQ® Akıllı Jel ile ilgili bir bilgi buldum. Nedir ne degildir diye arastirirken Sizin 'akilli jel' td ile ilgili bir roportajinizi okudum. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim. cok tesekkurler, iyi calismalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Alp Çetin
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Mehlika hanım çok geçmiş olsun. Kireçlenmenin tam tedavisi mümkün değil o nedenle şikayet giderici tedaviler yapıyoruz. Ağrıyı gidermek ve fonksiyonu arttırmak için kilo verme, egzersiz, fizik tedavi, Ağrı kesici ilaç (cilde sürülen veya ağızdan alınan), diz içine yapılan iğneler kullanılabilir. Bunlara ek bazı gıda takviyeleri ( glukoz amin, kollajen peptit, yumurta kabuğu gibi) veya yağlı jel ek tedavi olarak önerilmektedir. Temel tedavileri almak koşuluyla yardımcı tedavi olarak kullanılabilir. Ancak bu tedavilerden mucize beklememek gerekir. Son çare cerrahi olarak Eklemin değiştirilmesidir.

20 Haziran 2018 10:34